Aktualności

Zbiórka środków finansowych

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom uruchomiona została również zbiórka środków finansowych.

Pieniądze można wpłacać na konto:

Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych
ul. Zamkowa 31, 63-500 OstrzeszówSBL Kępno/Ostrzeszów
Nr konta: 29 8413 0000 0116 4107 2000 0001
Tytułem: Darowizna na cele statutowe-Ukraina

POTRZEBNA POMOC

W związku z aktualną sytuacją na terenie Ukrainy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
w Ostrzeszowie zwraca się z prośbą o przekazanie do siedziby PCPR w Ostrzeszowie ul. Zamkowa 17  niżej wymienionych artykułów: koce, śpiwory, środki czystości, żywność z długoterminową datą ważności. W/wym. produkty będą przyjmowane w siedzibie PCPR w Ostrzeszowie ul. Zamkowa 17 (wejście od podwórza, szklane drzwi) w godzinach 9.00 – 18.00 od 26.02.2022 (tj. od soboty codziennie do odwołania).

Nr telefonu 519332758, 519332754

16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć

W czasie 16 Dni Akcji przeciw przemocy ze względu na płeć mężczyźni na całym świecie wpinają w klapy marynarek białe wstążki po to, aby wyrazić swój sprzeciw wobec wszelkich form przemocy. Po raz pierwszy mężczyźni przypięli białe wstążki w 1991 roku w Kanadzie. Upamiętnili tym 24 kobiety, które zginęły w 6 grudnia 1989 w tzw. masakrze w Montrealu, kiedy uzbrojony w broń palną i nóż myśliwski mężczyzna wkroczył na Politechnikę i dokonał zbiorowego zabójstwa kobiet. Wybierał ofiary ze względu na ich płeć. W Kanadzie 6 grudnia obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Przemocy Wobec Kobiet.

#MakeLoveNotPrzemoc #16DniPrzeciwPrzemocyzeWzględuNaPłeć #ROPS16Dni #SWW16Dni #Wielkopolskaprzeciwprzemocywobeckobiet #Wielkopolska16Dni #białawstążka
Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego
.

#MakeLoveNotPrzemoc Wielkopolska kampania w ramach 16 Dni Akcji przeciw przemocy ze względu na płeć

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet – ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ten dzień jest także początkiem światowej kampanii 16 Dni Akcji przeciw Przemocy ze względu na płeć. Kampania trwa do 10 grudnia – Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Te dni podkreślają związek między przemocą wobec kobiet i naruszaniem praw człowieka. Wielkopolska włącza się w 16 Dni Akcji z kampanią „Make love not przemoc”.

Więcej informacji i plakaty do pobrania znajdziecie Państwo na stronie wielkopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie www.przemoc.edu.pl

#MakeLoveNotPrzemoc #16DniPrzeciwPrzemocyzeWzględuNaPłeć #ROPS16Dni #SWW16Dni #Wielkopolskaprzeciwprzemocywobeckobiet #Wielkopolska16Dni

Sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Zaproszenie do składania ofert na zakup nowego lub demonstracyjnego samochodu osobowego marki Hyundai I30 na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie, zaprasza do składania ofert na zakup nowego lub demonstracyjnego samochodu osobowego marki Hyundai I30 na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Formularz ofert wraz z załącznikami do pobrania znajduje się w poniższym pliku.

Komunikat

Komunikat

      Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie  informuje, że 4 czerwca 2021r. (piątek)  będzie dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie dniem wolnym  od  pracy za święto przypadające w sobotę 1.05.2021r.,
co wynika z uregulowań art. 130 § 2 Kodeksu Pracy.


Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
/-/ Bożena Powązka

Pomoc psychologiczna dla uczniów na wyciągnięcie ręki.

Pomoc psychologiczna dla uczniów na wyciągnięcie ręki.

Od grudnia 2020 działa w naszej przychodni Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej
dla Dzieci i Młodzieży.

Stworzenie takiego ośrodka to odpowiedź na pogarszającą się kondycję psychiczną młodych ludzi.
Mają z nich korzystać uczniowie, którzy borykają się z różnymi zaburzeniami zarówno zachowania, jak i emocjonalnymi,
ale nie wymagają interwencji psychiatry. W Ośrodku, bez skierowania, blisko miejsca zamieszkania, otrzymują oni pomoc ekspercką psychologa, psychoterapeuty czy terapeuty środowiskowego. Wsparcie jest udzielane w ramach świadczeń ambulatoryjnych lub wizyt i porad domowych. Umożliwia to zapewnienie pacjentom maksimum komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa. Mogą z niego korzystać dzieci i młodzież, która jest objęta obowiązkiem szkolnym i nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych, do ukończenia 21. roku życia. Ośrodek pomaga także ich rodzinom lub opiekunom prawnym.– Specjaliści pracujący w naszym Ośrodku wspomagają w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, których doświadczają młodzi ludzie, aby dzieci mogły je lepiej zrozumieć i poradzić sobie z nimi. Nasi pacjenci otrzymują wsparcie emocjonalne, pomagamy im w rozwiązywaniu konfliktów, np. z rówieśnikami, rodzicami, w rozumieniu uczuć i problemów, których doświadczają, oraz uczymy nowych rozwiązań wobec pojawiających się problemów. Świadczymy również pomoc rodzinom w zakresie poprawy komunikacji, rozwiązywaniu problemów rodzinnych, zrozumieniu i radzeniu sobie ze szczególnymi sytuacjami rodzinnymi.Prócz zdiagnozowania problemu, specjaliści zajmują się szukaniem rozwiązań, pomocą oraz współpracą z opiekunami, szkołą czy specjalistycznymi placówkami. Dlatego specjaliści zapraszają do współpracy poradnie psychologiczno-pedagogiczne, ośrodki pomocy społecznej i ośrodki interwencji kryzysowych, a także domy dziecka, szkoły, przedszkola i żłobki.
Z ośrodkiem można się kontaktować telefonując pod numer 62 730 38 75

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD
OPIEKI ZDROWOTNEJ
POMOC

ul. Powstańców Wielkopolskich 31
63-500 Ostrzeszów
e-mail: kontakt@nzoz-pomoc.pl
tel. 62 730 38 75

Źródło : Przychodnia Pomoc Ostrzeszów
https://www.facebook.com/nzoz.pomoc